סדנא לשליטה וניהול כעסים ותקשורת יעילה

הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה במכון רעות מראה לכם את הדרך שתוביל אתכם לפריצת הדרך שלכם ממעגל סגור של כעס ועצבים לחיים של רוגע ואסרטיביות.

בעזרת השיטה הייחודית שלנו, אנחנו יכולים לעזור לך ללמוד דרך חדשה שבעזרתה תצליח להתמודד ביעילות עם הכעסים שלך ולהישאר רגוע. דרך זו תאפשר לך לבטא את עצמך בצורה אמיתית ואותנטית, עם כוח פנימי חדש, ברוגע, בכבוד ובדרכים אסרטיביות ובונות, בלי לפגוע בעצמך ובלי לפגוע באחרים. לאחר הסדנא תוכל לבטא את כל אנרגית החיים שלך במלואה כאדם שלם ולבנות יחסים טובים, מספקים ובטוחים עם כל הסובבים אותך ולשמור על הבריאות שלך.

ישנם 4 שלבים הכרחיים בתהליך השינוי:

  1. מודעות והכרה שהבעיה היא אישית ולא נגרמת ע”י אחרים. לפעמים לוקח זמן עד שהאדם מגיע להכרה שיש לו קושי ושהוא צריך לעשות את השינוי ולא הסביבה שלו.
  2. קבלת החלטה ולקיחת אחריות אישית על תהליך השינוי. זה השלב שבו האדם בוחר ומתחייב לעשות שינוי, ומבין שהשינוי תלוי אך ורק בו.
  3. ביצוע השינוי –לא מספיק שרק רוצים שינוי, צריך לפעול באופן מעשי. צריך ללמוד, לתרגל ולהפנים מיומנויות והתנהגויות חלופיות חדשות ולא מוכרות.
  4. ביסוס ושימור השינוי – הפיכת המיומנויות וההתנהגויות החדשות לחלק טבעי מעולמו של האדם ומהמהות שלו בעזרת תרגול חוזר ואימון עצמי עד שהשינוי החדש הופך לבסיס חזק ומוצק.

לא פשוט לעבור לבד תהליך של שינוי. מאד רצוי למצוא את הסביבה והעזרה המתאימה שמאפשרת למידה של דברים חדשים, ונותנת עזרה, תמיכה וקבלה. 

לכן, אנחנו, במכון רעות, מציעים לכם עזרה בפריצת הדרך שלכם לניהול יעיל של הכעסים, הן בטיפול פרטני והן באמצעות הסדנא לשליטה וניהול כעסים ולתקשורת יעילה. מניסיוני הרב, אין תחליף לכוח ולעוצמה של הסדנא ביצירת השינוי של המשתתפים.

בסדנא המשתתפים עוברים תהליך חווייתי ולא רק הבנה רציונאלית מתוך מטרה שהשינוי יהפוך להיות חלק מהמהות שלהם ומעולמם לטווח ארוך. המרחב הקבוצתי נבנה כמקום בטוח, מקבל ומכיל וע”י כך מאפשר למשתתפים להעלות אירועים חשובים ומשמעותיים מחייהם, לחשוף מעולמם האישי והרגשי ללא בושה ופחד ואף לקבל הערכה, תמיכה, עזרה ומשענת. בתחילה רבים מעלים את הקושי, החשש והמבוכה להיחשף בפני זרים. למרבה הפתעתם, בשלב ממש התחלתי הקבוצה הופכת להיות כוח מניע מאד משמעותי בתהליך השינוי שלהם.

המשתתפים הופכים להיות מראות אחד לשני, מייצגים חלקים פנימיים בעולמם האישי ודמויות ממציאות חייהם. בדרך זו  לעיתים, הקבוצה מחצינה דיאלוג פנימי המתקיים, לעיתים קרובות, ולרוב לא במודע בנפשם של המשתתפים, מבלי שהם יכולים או מעזים לבטא אותו. ההתבוננות, אפילו הפסיבית באחרים וההקשבה לדבריהם, האינטראקציה והקשר המתפתח בין המשתתפים פותחים ומאירים למשתתפים עולמות וחלקים חבויים וסמויים בעולמם הנפשי שלא יכלו לראות ולהבין אותם קודם לכן.

הגילויים, הלמידה הפנימית והתובנות החדשות שמתרחשים אצל המשתתפים יחד עם הטכניקות והכלים החדשים לניהול הכעסים שהמשתתפים לומדים בסדנא מסייעים להם לקחת אחריות על התנהגותם ומעשיהם ולהתחיל להתנהג במתינות, שיקול דעת, סובלנות, רוגע, כבוד ואסרטיביות.

 הסדנא לשליטה וניהול כעסים – מידע נוסף

 ואין כמו כמה דוגמאות של המשתתפים עצמם:

“…מבחינתי, הסדנא גרמה לי להבין, אם זה דרך החברים בה ואם זה דרך המנחים, שישנם עוד צדדים שאני לא רואה, מפספס, מישהו שחושב אחרת ממני (שלא חייב להסכים איתי). כך למעשה, מבחינתי קיבלתי מתנה ענקית לעצמי. לדעתי, החוזקה העיקרית של הסדנא היא, הכוח/האפקט של הקבוצה והשפעותיה. כל אחד וסיפוריו, דרך ההשקפה, השיקוף, הוא עוצמה אדירה ! מה גם שזכיתי בחברים כל כך מגוונים

פתיל קצר

התפרצות כעס

ושונים ממני, שנתנו לי באופן אישי עוד נקודת מבט ופרופורציות לחיים ולהמשך בכלל….
אריאלה ושלומי היקרים, כל אחד בדרכו המקצועית והאישית, עם הנימה הישירה/עדינה, שיקפו ותרמו לי להבנה הפנימית שלי, באיך נכון להסתכל על דברים , כיצד לשנות . ללא ספק העומק והחדות שלכם, לא תמיד היתה פשוטה להכלה, אבל בסופו של יום היתה מדויקת ויעילה.

כשהגעתי לסדנא בלי יותר מידי ציפיות, כבר במפגש הראשון, היה ברור לי שיש פה כוח עוצמתי, שלא הייתי ערוך אליווזה “אפקט הקבוצתיות”…. רואי

“הצעד הראשון והמשמעותי ביותר היה לוותר על הכעס-השתחררתי לחלוטין מהזעם בכביש וצומצמו משמעותית אירועי הזעם בבית ובעבודה. אני חושב שהצעד הראשון והמשמעותי ביותר היה לוותר על הכעס. ההבנה שהכעס משמש אותי ככלי, שאני, “חרף רצוני”, בוחר להשתמש בו למה שאני חושב בטעות כמקדם את רצוני, היא בהחלט נקודת מפנה. השתחררתי לחלוטין מהזעם בכביש, צומצמו במידה משמעותית אירועי זעם בבית ובעבודה. למדתי להביט על דברים בחמלה, בהבנה והכי חשוב, להבין שרוב הדברים שגרמו לי להתפרצויות לא נעשו בכוונת זדון, אירועים קטנים ולא חשובים שהזינו את המפלצות שקיימות רק אצלי בראש ופורשו על ידי, בטעות כמובן, כסכנה קיומית, כפגיעה מכוונת ומאיימת, התכווצו לממדיהם הפרופורציונאליים…” עופר

אריאלה שינתה לי את הגישה לחיים!...הדרך בה עברתי את הסדנא גרמה לי להבין עד כמה קל לעשות את השינוי המיוחל. היה לי מקום לבטא את עצמי, לקבל פידבקים מהחברים והמנחים. תמיד באווירה טובה ואכפתיות עד אין קץ והכי חשוב בכבוד, סובלנות ואמפטיה, יחד עם זאת ללא וויתורים ועיגולי פינות. קיבלתי ארגז כלים מגוון שנותן מענה לכל “שטח אש” (הכוונה להתפרצויות) שפוגש אותנו בחיים. מושגים רבים ודרכים יצירתיות לצאת רגע לפני ההתפרצות או סתם כעס מיותר. חיי השתנו ב 180 מעלות !!! משפחתי וכמובן ילדיי, חבריי, העובדים שלי וכל הסביבה מרגישים בהבדל ומברכים על השינוי. עברתי חוויה נהדרת, מחזקת, בונה, עם הרבה אמונה בכל אחד מהמשתתפים. גם תמהיל המשתתפים היה נהדר. המחיר היה סביר בהחלט, שלל כיבודים בכל מפגש, תמיד בחיוך ובאמפטיות. צוות המנחים נותן את הלב והנשמה גם מעבר לשעות הסדנא על מנת שכל אחד ואחד יקבל את מלוא תשומת הלב. ממליץ בחום !!! שווה כל שקל….” ארז

“למדתי להיות מודע לכעס שקיים בתוכי, לשאול את עצמי שאלות ולנסות להבין מאיפה הוא נובע, לזהות מתי הוא עומד להתפרץ ולדעת לעצור אותו בזמן לפני שהמצב מתדרדר. בנוסף, ההבנה שהרבה פעמים אני טועה, אך לא רוצה להודות בכך, מחשש שארגיש שהצדק לא איתי. בנוסף נחשפתי לכל מיני שיטות וטכניקות שבהן אשתמש, כגון: להגדיר לעצמי שטחי אש וגורמי סיכון שאדע מראש שאני עלול לכעוס וזה רק רגש  משני, זה טבעי להרגיש כעס אבל לדעת לשלוט בו. אהבתי את הדינמיקה הקבוצתית, ההזדהות עם אנשים אחרים, עולמות שונים לפעמים מנוגדים, שחולקים כאב וקושי משותף. אהבתי את רגעי העצב, השמחה, ההזדמנות לראות את חיי בצורה אחרת, לחשוב על דברים בצורה אחרת ופעם נוספת. אהבתי את רגעי ההארה שחוויתי עם עצמי וללמוד דברים חדשים..” ברק

“באופן קבוע בכל פגישה אני יוצא נדהם מהחוויה העצומה, מהכוח ומהעוצמה שיש לקבוצה שעוברת יחד תהליך משמעותי. ללא ספק העובדה שמדובר בזרים מוחלטים בתחילת הדרך מדגישה עוד יותר את עוצמת ההשתהות מהפתיחות, מהקרבה, הביטחון, תחושת השיתוף ומהיותנו מראות אנושיות. אתה יושב לך בסדנא ושומע סיפורים של אנשים שלא הכרת, חלקם מוכרים לך, חלקם מעוררים בך רגשות, חלקם מפתיעים, מרתיעים ואפילו מכעיסים. אבל כולם מציבים לך מראה שבה אתה רואה את עצמך, סיפורך, תכונותיך, יקיריך, רגשותיך ומה לא. אין דבר מדהים מזה. אנשים זרים ואהובים משתפים אותך באנושיות היפה שלהם ומראים לך את האנושיות שלך, אין דרך טובה יותר ומשמעותית יותר ללמוד על עצמך. דרך שמעוררת בך תהליך של חשיבה, תהייה וגם עשייה.” מתי

“למרבה הפלא, תחושת הריפוי והסיפוק שלי הגיעו דווקא מלקיחת חלק פעיל בלעזור לחברי הקבוצה להבין את אשר ארע להם ולתת את הפרספקטיבה שלי למה שארע להם בניסיון להקל עליהם ולסייע במציאת פיתרון, דרך. ובעזרתם של חברי קבוצה נוספים או אחרים, הייתי יכול להיות ניזון וגם מזין. התובנה הגדולה ביותר שלי מהסדנא היא שכאשר אני מזין אנשים ומרגיש שדעותיי תורמות להם אני מרגיש שלם ובעל סיפוק רב, ואז גם פחות כועס ויותר רגוע.”  לירן

“כשאומר את הדברים מישהו מהקבוצה כמוהו יש לכך תוקף משמעותי אחר וחזק יותר שאי אפשר להתווכח איתו או להתנגד לו. זה מעורר למחשבה והתבוננות ומחייב בדיקה עצמית ולקיחת אחריות אישית.”  עמית

“כשאומר לך המנחה איש המקצוע דברים- זה מצופה וצפוי  ממנו ואף אפשר להתנגד לו אבל כשחברי הקבוצה כמוך, שיודעים בדיוק מה עובר עליך ומה מתרחש אצלך כי הם אותו דבר בדיוק, אומרים לך משהו, אתה לא יכול להתעלם מדבריהם והדברים שלהם חודרים עמוק עמוק לבטן.” משה

אז איך הסדנא פועלת?

הסדנא נמשכת 10 מפגשים שבועיים בני שעתיים וחצי, למעט המפגש הראשון והאחרון שהם ארוכים יותר, 4 שעות כ”א, סה”כ 28 שעות, בהנחיה של אריאלה מלצר, בעלת הניסיון, הידע והוותק הרב של 35 שנים או בהנחיה משותפת עם אחד מאנשי הצוות המקצועי של מכון רעות. בסדנא יכולים להשתתף עד מכסימום 13 משתתפים, גם גברים וגם נשים, מ -2 הקצוות של הרצף ההתנהגותי: מצד אחד, אלה שמתחממים מהר, מתעצבנים, מתפרצים ויש להם “פתיל קצר” ואלה מהצד השני, שלא מבטאים את הכעס שלהם בכלל ושותקים. בימי ההגבלות עקב הקורונה מספר המשתתפים מוגבל ל-9 משתתפים. אם מסיבה כלשהי יוטל סגר ולא ניתן יהיה להיפגש פנים אל פנים, הסדנא תתקיים באופן מקוון באמצעות זום. 

הסדנא תעזור לכם לזהות איך מתפתח הכעס אצלכם ומה ניתן לעשות בכל שלב ושלב. אתם תלמדו לזהות את החלקים שבתוך העולם הפנימי שלכם שדוחפים אתכם להתנהגות הלא רצויה, ב- 4 רמות:

  1. ברמה החשיבתית– הדפוסים ותבניות החשיבה האופייניים, החוקים, האמונות המגבילות, המיתוסים ועוד.
  2. ברמה הרגשית– תזהו את הרגשות והמבערים הרגשיים שמדליקים את הכעס שלכם
  3. ברמה הפיסיולוגית – איך הגוף משתתף בתהליך הכעס וכיצד ניתן להיעזר בו.
  4. וכמובן, ברמה ההתנהגותית– תלמדו דרכים, טכניקות וכלים רבים שיעזרו לכם להתנהג בדרך מכבדת, רגועה ואסרטיבית. תלמדו גם מיומנויות תקשורת בינאישית, ניהול קונפליקטים וניהול מו”מ.

הסדנא פועלת בדרך של הסברים תיאורטיים, דרכים חווייתיות ודבר, שיש לו עוצמה רבה בפריצת הדרך על השינוי שהמשתתפים עושים, הוא האינטראקציה והדינאמיקה שנוצרת בין המשתתפים בינם לבין עצמם ובינם לבינינו כמנחים.

אתם מוזמנים להצטרף לסדנא הקרובה. עוד פרטים על הסדנא וסדרי ההרשמה, לחצו על הקישור:

 

 

 

* ניתן להתאים סדנאות מיוחדות והרצאות לארגונים לפי הצרכים המתבקשים.

 

מחזור מספרתאריךהיום בשבועשעהכתובתהערות
סדנא 654.5.20יום שני19:00יוסף קארו 2 תל אביבהסדנא מלאה וסגורה
סדנא 6614.5.20חמישי18:30יעבץ 15 רחובותהסדנא מלאה וסגורה
סדנא 6727.7.20שני19:00יעבץ 15 רחובותנפתחה ההרשמה!