טיפול פרטני

הטיפול הפרטני מיועד לכל אלה המתקשים להתמודד בהצלחה, ברוגע ובאסרטיביות עם הכעסים שלהם והם מתפרצים בכעס ללא שליטה, הם חסרי סבלנות, ביקורתיים, לחוצים ומתוחים רוב הזמן, חסרי שקט, צועקים, מתווכחים, ורבים הרבה עם הסובבים אותם, במיוחד עם בני הזוג שלהם וילדיהם. ומצד שני, כל אלה הסופגים את התוקפנות והכעסים המופנים כלפיהם, כולאים בתוכם את רצונותיהם, מחשבותיהם ורגשותיהם ושותקים.

הטיפול הפרטני מאפשר לאדם לעבור תהליך אישי של התבוננות פנימית מעמיקה על כל הרבדים אשר בעולמו הפנימי בהתאמה לצרכים הפרטיים והאישיים שלו, לקצב שלו, לעוצמת הבעיה, הקשיים שלו והחסמים שעולים מתוכו.

הטיפול נעשה בדרכי התערבות מקצועיות שונות ומגוונות אך במיוחד, בדרכים קוגניטיביות התנהגותיות אשר מלמדות את האדם טכניקות, דרכים וכלים כיצד לשלוט בתגובות הכעס שלו הלא רצויות, לבלום את ההתפרצויות, ללמוד דרכים ואסטרטגיות שונות לניהול יעיל של הכעס וביטויו בדרך מכובדת ורגועה בלי לפגוע בעצמו ובלי לפגוע באחרים.

הטיפול מסייע ללמוד לשנות את החשיבה השלילית לחשיבה חיובית, לנהל קונפליקטים, לשפר את מיומנויות התקשורת הבינאישית, ומחזק את הכוח הפנימי, הביטחון וההערכה העצמית ובכך מסייע לשנות את התפיסה על העצמי, על האחרים, על המציאות ועל היחסים איתם.

הטיפול הפרטני יכול לבוא כתהליך של עבודה אישית לפני הסדנא, במקביל לסדנא או עם סיומה כדרך המשך לעבוד על דברים שעלו והתעוררו במהלך הסדנא.